Spotkanie opłatkowe parlamentarzystów

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z senatorami wzięli udział w opłatkowym spotkaniu parlamentarzystów. Uczestniczyli w nim także marszałek Sejmu Marek Kuchciński, członkowie Prezydiów obu Izb, Kardynał Kazimierz Nycz, parlamentarzyści i pracownicy Kancelarii Sejmu oraz Senatu.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w swoim przemówieniu powiedział, że zbliżające się Święta to rodzinny czas przepełniony nadzieją, radością i miłością. „Różnimy się, ale mam nadzieję i niech ona nam przyświeca, że wszyscy chcemy jak najlepiej dla Polski. Mamy inne wizje, inne spojrzenia, spieramy się, ale niech to będzie dla nas zawsze najważniejsze" – zwrócił się do parlamentarzystów marszałek Karczewski. Wszystkim zgromadzonym życzył on błogosławionych, pełnych wiary, spokoju i radości świąt Bożego Narodzenia.

 

Marszałek Marek Kuchciński podkreślił, że parlamentarzyści są w Sejmie i Senacie, aby służyć narodowi - „ Niech Święta Bożego Narodzenia umocnią nas w tym przekonaniu – powiedział marszałek Kuchciński, składając życzenia parlamentarzystom. Wspominając mijający 2016 r., marszałek Sejmu podkreślił wyjątkowe wydarzenie, jakim były obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Zgromadzenie Narodowe, które odbyło się z tej okazji w Poznaniu. „Poświęciliśmy czas naszym dziejom i polskości ukształtowanej przez kolejne pokolenia naszych przodków. Chrzest Polski pokazał nam wielkość przeszłości i chrześcijańskie dziedzictwo" - mówił marszałek Sejmu.

 

Jak co roku licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem przy śpiewie kolęd w wykonaniu zespołu „Mazowsze".

 

Źródło/Foto: Senat RP