Marszałek Stanisław Karczewski z nuncjuszem apostolskim o Światowych Dniach Młodzieży

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski 14 grudnia 2016 r. przyjął rozpoczynającego misję dyplomatyczną w Polsce nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Salvatore Pennachio. Rozmowę zdominowały tematy związane z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu i udziałem Papieża Franciszka w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Arcybiskup podkreślił, że Ojciec Święty wrócił z Polski pełen entuzjazmu. Poinformował również, że dzięki pomocy polskiej ambasady w New Delhi w ŚDM wzięło udział 1000 młodych chrześcijan z Indii, gdzie poprzednio pełnił misję watykańskiego dyplomaty.

 

Stanisław Karczewski mówił, że w czasie Światowych Dni Młodzieży liczba przestępstw w Krakowie zmalała 8-krotnie. Marszałek poinformował gościa o przebiegu i wrażeniach z dziękczynnej pielgrzymki polskich parlamentarzystów do Rzymu.

Arcybiskup Pennachio zaznaczył, że jest w Polsce po raz drugi. Pierwszy raz odwiedził nasz kraj w 2009 roku; odwiedził miejsca związane z Janem Pawłem II. Marszałek zaprosił nowego Dziekana Korpusu Dyplomatycznego na spotkanie noworoczne w Senacie, które odbędzie się 1 lutego 2017 roku.

 

Źródło/Foto: Senat RP