Stanisław Karczewski gościem w radiu RMF FM.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w audycji Poranna rozmowa w radiu RMF FM 11 stycznia 2018 roku.

"Nie wiem, jakie miejsce znajdziemy dla byłego szefa MON. To sprawa świeża. Mamy nowe okoliczności. Jest osobą zasłużoną i bardzo oddaną sprawie Polski. Będzie pracował i będzie w naszej drużynie. Będzie autorem i współautorem dobrej zmiany. Mamy nowego premiera i to on dobiera sobie ludzi. Oczywiście w konsultacji z PiS" - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM Stanisław Karczewski. Portal niezalezna.pl twierdzi, że na wniosek ministra obrony Mariusza Błaszczaka Antoni Macierewicz został szefem podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską.

Stanisław Karczewski pytany z kolei o byłą premier odpowiada: Beata Szydło ma kierować Komitetem ds. społecznych. "Takie były zapowiedzi. Nie wiem, czy już komitet powstał, czy ma powstać. Nie śledzę tego. To są bardzo istotne i ważne sprawy. Jest tak wiele problemów, które wymagają koordynacji między ministerstwami. To jest godne miejsce dla wicepremiera" - podkreśla.

"Bardzo lubię The Rolling Stones" - tak marszałek Senatu odpowiada na pytanie, czy grupa zostanie zaproszona do Polski z okazji uroczystości 100-lecia niepodległości. Według Karczewskiego, obchody będą organizowane również za granicą. Na pytanie Stonesi czy Beatlesi, gość RMF FM odpowiada: Beatlesi.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Stanisław Karczewski odniósł się do deklaracji Rafała Trzaskowskiego z PO, który postuluje ograniczenie wjazdu pojazdów do centrum Warszawy dla samochodów spoza miasta. "To jeden z wielu pomysłów w zakresie walki ze smogiem. (...) Podobała mi się, oczywiście, że tak. Tylko to nie jest taki proste, że tylko zakaz i nic więcej" - tłumaczył potencjalny kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Jak zaznaczył, ważne jest "zwiększenie możliwości poruszania się komunikacją miejską". "Komunikacja publiczna powinna być zeroemisyjna - to powinno być. Elektryczne autobusy, jest ich już trochę, ale może być więcej" - dodał marszałek Senatu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: rmf24.pl