Stanisław Karczewski w "Kwadransie politycznym".

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w środowy poranek 20 lutego 2019 roku gościł w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1.

Rozmowa rozpoczęła się od tematu wyborów do Parlamentu Europejskiego w związku z faktem, że Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów zajmujących miejsca pierwsze i drugie na listach. Marszałek Senatu podkreślił, że PiS było, jest i będzie za członkostwem Polski w UE oraz za Unią jako zrzeszeniem państw samodzielnych, suwerennych i solidarnych. Powiedział, że rozpoczyna się prekampania, a sam okres kampanii będzie bardzo intensywny. W ocenie Stanisława Karczewskiego przedstawione osoby będą godnie reprezentować Polskę w UE i pracować dla dobra kraju,

Kolejnym tematem były stosunki polsko – izraelskie oraz wizerunek Polski na świecie. Stanisław Karczewski powiedział, że jako marszałek Senatu RP dba o dobre imię Polski, odbywa wiele spotkań z Polonią, której przedstawiciele są poniekąd ambasadorami Polski. W ocenie Marszałka Karczewskiego rząd Zjednoczonej Prawicy aktywnie współpracuje z wieloma państwami, odbywa wiele spotkań na wielu szczeblach i dba o dobre wzajemne stosunki. Podkreślił, że ze strony izraelskiej padło wiele haniebnych słów i dlatego trzeba było szybkiej reakcji i premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw zagranicznych.

Marszałek Karczewski został również zapytany o sprawę wydania przez szwedzką stronę Stefana Michnika, Dzień Flagi oraz zbliżającą się konwencję Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Video: TVP1