Stanisław Karczewski w TVP Info.

W niedzielny wieczór 19 stycznia br wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w programie "W pełnym świetle" w TVP Info.

– To są takie słowa, że ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam. Powiem mu z daleka „dzień dobry”, ale ręki nie wyciągnę do podania. Nie można używać takiego języka i tak bezczelnie kłamać, powodować taki niepokój wśród ludzi – powiedział w programie „W pełnym świecie” w TVP Info Stanisław Karczewski. Były marszałek Senatu odniósł się do wpisu Tuska, który zarzucił rządowi PiS wyprowadzanie Polski z UE, niszczenie sądów, kradzież i sianie niezgody między Polakami.

– To są takie słowa, że ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam. Powiem mu z daleka „dzień dobry”, ale ręki nie wyciągnę do podania, bo nie można używać takiego języka i tak bezczelnie kłamać, powodować taki niepokój wśród ludzi. Uważam, że powinien przeprosić, jeśli przeprosi to na pewno będę z nim rozmawiał – mówił Karczewski.

Były marszałek Senatu odniósł się do wpisu Tuska, który polityk zamieścił przed dwoma dniami na Twitterze.

„Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz” – napisał przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. – Nie wolno używać takich słów - odnosił się do tego tweetu Karczewski. - Kto kradnie? To są słowa skandaliczne. To my walczyliśmy z korupcją, to my szliśmy do polityki pod hasłem wprowadzenia czystości w naszym życiu. To Donald Tusk mówił, że nie ma pieniędzy i nie będzie, a okazało się, że pieniądze były kradzione. To w trakcie ich kadencji, jak się oblicza, ok. 250 mld zł z naszych kieszeni zostało wyjętych – podkreślił.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem wicemarszałka Senatu RP Stanisław Karczewskiego.

Źródło: TVP Info