Noworoczne spotkanie samorządowców w Przysusze.

20 stycznia 2020 roku w Przysusze odbyło się tradycyjne Noworoczne Spotkanie Samorządowców, w którym wziął udział wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

W spotkanie uczestniczyło prawie 600 osób, wśród nich znaleźli się posłowie na Sejm RP: Marek Suski, Andrzej Kosztowniak, Anna Kwiecień, Agnieszka Górska, Dariusz Bąk, wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, starostowie sąsiednich powiatów, wójtowie i burmistrzowie, radni powiatowi i gminni oraz sołtysi, dyrektorzy szkół i instytucji.

Przesłanie do uczestników skierował prezydent Andrzej Duda, a odczytał je minister Adam Kwiatkowski, natomiast błogosławieństwa zebranym udzielił ks. bp. Henryk Tomasik ordynariusz radomski.

Wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w swoim przemówieniu podkreślił, że powiat przysuski jest przykładem sprawnie funkcjonującego samorządu, którego władze przykładają wagę do dbałości o kwestie służby zdrowia i oświaty. Podziękował zebranym za wsparcie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w ich działaniach i zapewnił, że samorządowcy mogą liczyć w każdej chwili na pomoc posłów i senatorów PiS. Stanisław Karczewski złożył życzenia udanej i owocnej pracy na rzecz rozwoju gmin i powiatów ziemi radomskiej.

W części artystycznej spotkania wystąpiła powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vox Cordium oraz śpiewaczka Katarzyna Bochyńska-Wojdył, skrzypaczka Urszula Rejmer i pianista Karol Sionek.

Gospodarzem spotkania, które odbywało się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 2 i. L. Skowyry, był starosta powiatu przysuskiego Marian Niemirski.