Rozmowa w "Sygnałach Dnia".

- Tomasz Grodzki wyznaczył możliwie najbardziej odległy termin procedowania ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, bo jest to jego czysta złośliwość - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu.

Marszałek Tomasz Grodzki oświadczył, że Senat będzie niezwykle starannie procedował nad ustawą dotyczącą głosowania korespondencyjnego. - Okres 30 dni, który mamy na procedowanie, zapewne będzie wykorzystany - dodał.

Stanisław Karczewski ocenił, że "Tomasz Grodzki wyznaczył możliwie najbardziej odległy termin procedowania ustawy, bo "jest to jego czysta złośliwość". - Wiadomo przecież, że oni odrzucą tę ustawę, więc nie rozumiem za bardzo, nad czym się tak długo zastanawiają - powiedział marszałek Senatu.

Gość radiowej Jedynki ocenił, że "jest to polityczna gra nastawiona na to, by wybory prezydenckie się nie odbyły" - Tego chce Platforma Obywatelska. To jest czysto polityczne działanie - stwierdził

Marszałek Senatu podkreślił również, że partia rządząca działa w tej sprawie zgodnie z prawem w ramach zapisów konstytucji. - Przesunięcie terminu wyborów jest po prostu niemożliwe - zaznaczył. Stanisław Karczewski przypomniał, że w ostatnim czasie głosowania korespondencyjne odbyły się m.in. w Niemczech i Szwajcarii. - To najlepszy przykład, że można - dodał.

Kontrowersyjne nagrody

"Pracownikom Kancelarii Senatu – w czasie kadencji marszałka Tomasza Grodzkiego z PO – wypłacono ponad 1,5 mln zł wynagrodzeń uznaniowych: nagród, dodatków służbowych czy premii. Urzędnicy izby nie chcieli jednak udostępnić szczegółów tych wypłat. Sprawę opisał portal TVP.info.

Stanisław Karczewski stwierdził, że "od 31 lat nie było takiego upolitycznienia Kancelarii Senatu". - Tomasz Grodzki zatrudnił polityków PO i PSL. Oni cały czas kpią z rządu i robią sobie żarty i są za to nagradzani przez innego funkcjonariusza politycznego. Proszę więc powiedzieć, ile oni dostali nagród - apelował gość radiowej Jedynki.

Wicemarszałek podkreślił, że złoży pismo u Tomasza Grodzkiego z prośbą, aby w trybie natychmiastowym udostępnił on opinii publicznej informacje dot. premii i nagród dla pracowników Kancelarii Senatu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: Polskie Radio