Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Kozienicach.

8 lipca 2020 roku premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w Kozienicach. W otwartym spotkaniu z mieszkańcami wziął udział również senator Stanisław Karczewski.

Po spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki późnym popołudniem dotarł do Kozienic. Premier podczas spotkania namawiał zebranych do udziału w wyborach. Szef rządu twierdził również, że kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski jest dyspozycyjny dla silnych grup interesów oraz władców Trzeciej Rzeczpospolitej.

Premier Mateusz Morawiecki swoją wizytę rozpoczął od złożenia kwiatów na placu przy Pomniku Niepodległości w Kozienicach. Chwilę później późnej powitany został przez sekretarza stanu, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego. Podczas spotkania obecny był również wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, poseł na sejm Dariusz Bąk oraz Andrzej Kosztowaniak. Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości reprezentował Artur Matera.

Podczas przemówienia Mateusz Morawiecki skupił się głównie na zachęcaniu do udziału w glosowaniu w drugiej turze wyborów. Mówił również, że dla kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego wizyta w tak małym mieście jak Kozienice to są peryferia.

- Jesteśmy tutaj na pięknej, dumnej ziemi kozienickiej, ziemi, która swoim urokiem zachwyca wiele osób. A co zobaczyłby tutaj Pan Trzaskowski jakby przyjechał. zobaczyłby peryferia. Dla niego małe miejscowości, dla niego tereny wiejskie to są peryferia. Liczą się salony europejskie i to tylko wtedy kiedy ktoś jego poklepie po plecach. – mówił premier Mateusz Morawiecki

Szef rządu nawiązał również do obniżonych podatków, które mają realny wpływ na gospodarkę i życie zwykłych mieszkańców. Premier wezwał również Rafała Trzaskowskiego do przedstawienia listy obniżonych podatków za czasów Platformy Obywatelskich.

- Panie Trzaskowski siódmy dzień czekam, gdzie są te obniżone podatki Platformy Obywatelskiej. Cały czas wzywam, pokażcie mi tą listę, bo ja mogę pokazać. Długą listę obniżonych podatków w czasach prezydenta Andrzeja Dudy. Bo on pokazał, że właśnie obniżone podatki to droga do dobrobytu, droga do lepszego życia Polaków. – tłumaczył Morawiecki

Dyspozycyjny kandydat

Premier w trakcie swojego przemówienia nazwał kandydat na prezydenta – dyspozycyjnym. Zdaniem szefa rządu Rafał Trzaskowski stawia się do dyspozycji silnych grup interesów, oraz władców Trzeciej Rzeczpospolitej.

- Pan Trzaskowski przedstawia się jako kandydat opozycyjny(...) On się przedstawia jako kandydat opozycyjny ale wiecie jaki to jest kandydat – dyspozycyjny. Najpierw wobec Tuska, a to wobec salonów europejskich, salonów Brukselskich, nie potrafi walczyć twardo o nasze interesy a to dyspozycyjny wobec środowisk parady równości, dyspozycyjny! Pan Trzaskowski, Pan Rafał jest dyspozycyjnym kandydatem, do dyspozycji. Stawia się do dyspozycji kogo? Tych, którzy potrzebują. Tylko silnych grup interesów, stawia się do dyspozycji władców Trzeciej Rzeczpospolitej. Tych, którzy rządzili przez 25 lat, i którym los człowieka zwykłego był obojętny. To jest polityka Pana Trzaskowskiego. – przekonywał zebranych szef rządu.

 

 

Źródło/foto: kozienice24