Stanisław Karczewski w PR24.

- Mało się o tym mówi, ale niezwykle dużo zrobiliśmy w systemie opieki zdrowotnej. Powstrzymaliśmy komercjalizację, stworzyliśmy sieć szpitali, mamy ustawę o 6 proc. PKB, znacznie zwiększyliśmy finansowanie. Ale wiemy też, że jest jeszcze wiele do zrobienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Karczewski, senator PiS.

Gość PR24 podkreślił, że pewne kierunki dotyczące rozwoju służby zdrowia pokazują doświadczenia z COVID-19.

- W polskiej służbie zdrowia w ostatnim czasie pojawiło się wiele interesujących rzeczy, choćby takich jak e-recepty czy telemedycyna - zaznaczył Stanisław Karczewski.

Jego zdaniem system opieki zdrowotnej w Polsce musi być państwowy. - To, co planowała Platforma Obywatelska - czyli komercjalizacja służby zdrowia - zablokował minister Konstanty Radziwiłł. Według PO w służbie zdrowia miał rządzić pieniądz i konkurencja. Ale tu nie może być konkurencji, tylko ściśle ze sobą współpracujące jednostki - stwierdził senator.

- Mało się o tym mówi, ale niezwykle dużo zrobiliśmy w systemie opieki zdrowotnej. Powstrzymaliśmy komercjalizację, stworzyliśmy sieć szpitali, mamy ustawę o 6 proc PKB. Znacznie zwiększyliśmy też finansowanie i z roku na rok będzie ono większe. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia - dodał Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z senatorem RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: Polskie Radio