Stanisław Karczewski w "Bilansie dnia".

Zachowajmy czujność, bo koronawirus cały czas nas atakuje - powiedział senator i lekarz Stanisław Karczewski, który – po wakacyjnej przerwie - był pierwszym gościem Bilansu Dnia. Polityk PiS zaapelował też, by nie bagatelizować zagrożenia ze strony COVID-19.

- Jesteśmy na etapie oswajania się z koronawirusem, ale cały musimy o nim pamiętać i przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia - mówił gość Bilansu Dnia.

W rozmowie z politykiem PiS mówiliśmy również o tym, że jutro uczniowie wracają do szkoły, ale z obawami dyrektorów szkół i nauczycieli. - Wszystkim nam zależy, by dzieci były bezpiecznie. Z tego co wiem, szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie uczniów. Większość rodziców chce, by nauka odbywała się w sposób tradycyjny. Z badań wynika, że coraz więcej osób się zaraża, ale wirus staje się łagodniejszy. Jest mniej agresywny. Następuje jego mutacja. Z drugiej strony będzie trudno rozróżnić grypę od koronawirusa. Zachęcam do szczepień. Proszę zwrócić uwagę, że osoby, które były szczepione przeciwko gruźlicy, łagodnie przechodzą grypę – powiedział dr Karczewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o działaniach PiS, który forsuje pomysł wydzielenia Warszawy i powiatów ościennych stolicy z województwa mazowieckiego. - Osobiście nie uczestniczę w pracach zespołu parlamentarnego, ale trzymam mocno kciuki za przeprowadzenie ustawy w tej sprawie. Gdzie będzie stolica przyszłego nowego województwa? Radom na pewno pretenduje do tego – uważa były marszałek Senatu.

Z senatorem Karczewskim rozmawialiśmy też o pracach na kolejowej „ósemce”. Prawdopodobnie w grudniu pojedziemy pociągiem z Radomia do Warszawy. Pod koniec roku planowane jest uruchomienie odcinka po jednym torze na trasie Radom – Warka. - Mam nadzieję, że tak się stanie. Obok modernizacji drogowej „siódemki”, remont kolejowej „ósemki” jest priorytetem obecnego rządu – stwierdził polityk PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z senatorem RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: Radio Plus Radom