Stanisław Karczewski w PR24.

Seantor RP Stanisław Karczewski w czwartek 15 października był gościem w Polskim Radiu 24.

- Zatrzymanie Romana Giertycha było związane z działaniami CBA, które na pewno nie robi tego z zemsty na naszych przeciwnikach politycznych, którzy chcieli je zlikwidować, a jak widać, jest ono w Polsce potrzebne. Mamy jeszcze dużo do zrobienia, by budować uczciwą Polskę - powiedział Stanisław Karczewski senator z Prawa i Sprawiedliwości.

- Informacja o tym gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Patrzę na to z zażenowaniem i smutkiem, bo Roman Giertych to jednak były polityk, a chcielibyśmy, aby życie w Polsce w każdym obszarze było uczciwe. Na tym gruncie powstawało Porozumienie Centrum, a potem PiS, chodziło o walkę z korupcją, z przestępczością - podkreślił Stanisław Karczewski.

"Przykre i skłaniające do refleksji"

Zdaniem senatora, zatrzymanie Giertycha jest "niezwykle przykre, ale skłaniające również do refleksji".

- Mamy jeszcze dużo do zrobienia, by budować uczciwą, solidną i praworządną Polskę. Sprawa ta absolutnie nie ma nic wspólnego z polityką, to działanie CBA, które na pewno nie robi tego z zemsty na naszych przeciwnikach politycznych, którzy chcieli je zlikwidować, a jak widać, jest ono w Polsce potrzebne i jeszcze długo będzie potrzebne - stwierdził w audycji "Rozmowa PR24".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: polskieradio.pl