Stanisław Karczewski gościem programu "Tłit".

W poniedziałkowy poranek 19 października 2020 roku senator RP Stanisław Karczewski był gościem programu "Tłit" w Wirtualnej Polsce.

Szpital polowy powstanie na Stadionie Narodowym. W poniedziałek rano rzecznik rządu potwierdził wcześniejsze doniesienia WP w tej sprawie. W programie "Tłit" odniósł się do tego także Stanisław Karczewski, senator PiS i lekarz. - To nie będzie szpital polowy a tymczasowy, rezerwowy, wzmacniający. Mam nadzieję, że nie będzie on wykorzystywany. W tym tygodniu ma być zakończona jego organizacja - mówił były marszałek Senatu. Jak zaznaczył, szpital polowy powstanie nie na płycie Stadionu Narodowego, a w znajdujących się tam salach konferencyjnych. - To są olbrzymie powierzchnie i odpowiednia wysokość, co jest bardzo istotne. Takie szpitale, jeżeli będzie taka potrzeba, powstaną również w województwach wielkopolskim i małopolskim. Te województwa pójdą na pierwszy plan - podkreślił Stanisław Karczewski w programie "Tłit".

- To zdanie było wyrwane z kontekstu. Musimy dbać o swoje zdrowie, aby wzmacniać układ immunologiczny - to zupełnie naturalne. Jako lekarz bardzo często promuję zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie. Tu nie było żadnej niezręczności. Zdanie wyrwane z kontekstu można oczywiście wykpić, ale kpią z niego ci, którzy są nienawistnikami. Trudno, tak jest - mówił senator Stanisław Karczewski w programie "Tłit", komentując swoją głośną wypowiedź o jabłkach w kontekście koronawirusa. - To jest tło naszego działania, ale istotne. Mówimy o tym, żeby dbać o swoje zdrowie - dodał. Karczewski zdradził też, że "docierają do niego informacje", że Łukasz Szumowski i Jerzy Polaczek są w coraz lepszym stanie. - Życzę im szybkiego powrotu do zdrowia - podkreślił.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: wp.pl