"Bilans dnia" Radia Plus z udziałem marszałka Stanisława Karczewskiego

1c800488098026aacf27d3b54434175a XL10 października br. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski udzielił wywiadu w audycji „Bilans dnia" w Radiu Plus.


Na początku rozmowy redaktor prowadzący zapytał o wspomnienia marszałka związane z Andrzejem Wajdą – honorowym obywatelem miasta Radomia. „Zapamiętam Andrzeja Wajdę jako wspaniałego, wielkiego reżysera. Stworzył niezapomniane dzieła, filmy, o których będziemy pamiętać" – powiedział marszałek.


Następnie odniósł się do odbywających się protestów nauczycieli. Według Stanisława Karczewskiego są to działania polityczne a nie merytoryczne, zwłaszcza, że są współorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Jednym z zarzutów stawianych minister Edukacji Narodowej jest to, że zmniejszy się ilość nauczycieli, a przecież ilość uczniów będzie ta sama. Reforma ma za zadanie wzmocnienie liceum i wydłużenie czasu przygotowywania się młodzieży do matury. KOD wykorzystuje reformę edukacji jako „paliwo" do politycznej walki z partią Prawo i Sprawiedliwość.


Powiedział także o tym, że decyzja o odstąpieniu od zakupu caracali od Airbus Helicopter była wynikiem twardej kalkulacji wykonanej przez Ministerstwo Rozwoju i na pewno jest korzystna dla Polski.


Na zakończenie rozmowy podniesiony został temat aborcji. Marszałek Karczewski podkreślił, że jest wielkim zwolennikiem życia, o każde życie trzeba dbać. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości głosując przeciwko wprowadzeniu w życie projektu ustawy Ordo Iuris zadbało, aby nie doszło do wahadła, czyli do tego, że środowiska lewicowe w przyszłości wprowadzą całkowitą legalizację aborcji.

 

Posłuchaj całej rozmowy z marszałkiem Stanisławem Karczewskim

 

Źródło/Foto: Radio Plus Radom