Stanisław Karczewski wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 17

karcz20 listopada 2016 roku podczas zjazdu delegatów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wyborczego numer 17 wybrano zarząd. Stanisław Karczewski objął funkcję wiceprezesa.

 

Prezesem po raz kolejny został poseł Marek Suski, drugim wiceprezesem poseł Wojciech Skurkiewicz, skarbnikiem Karol Gutkowicz i sekretarzem Kinga Bogusz.

 

Następnego dnia odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów, podczas której podsumowali rok rządów Prawa i Sprawiedliwości.

 

Poseł Marek Suski przede wszystkim powiedział o programie 500+. Jak informował ponad 11 mld 300 mln zł. trafiło już do polskich rodzin, z programu skorzystało 3,8 mln dzieci. Poseł mówił też o podwyższonej stawce za godzinę – ustawa mówi o minimalnej stawce 12 zł. Z kolei miesięczne wynagrodzenie od 1 stycznia 2017 roku wyniesie 2 tys. zł. Marek Suski wspominał również o reformie edukacji, cofnięciu przymusu 6-latków do szkół, a także o zapowiadanej likwidacji gimnazjów, o co wnioskowało wiele środowisk. Podkreślał również, że w ostatnim roku odnotowano bardzo duży spadek bezrobocia. Poseł wspominał także program mieszkaniowy „Mieszkanie +", wsparcia dla kobiet trudnych ciąż i rodzin w trudnej sytuacji materialnej „Za Życiem", utworzony został fundusz turystyczny, stworzono pakiet stu zmian dla firm.

 

Pojawiły się również kwestie ważne dla Radomia, m.in. niebawem powstanie tu centrum Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz jedna z 17 siedzib Brygad Wojsk Obrony Terytorialnej – o tym z kolei informował Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS.

 

Poseł Marek Suski ma też nadzieję, że prezydent Radomia podpisze porozumienie z ENEA o współpracy w zakresie energetyki.

 

O programie darmowych leków dla osób powyżej 75 roku życia mówiła poseł Anna Kwiecień. Podkreślała też, że na dobrej drodze jest uruchomienie wydziału lekarskiego na radomskiej uczelni Posłanka dodała również, że podjęte zostały procedury zmierzające do zlikwidowania Narodowego Funduszu Zdrowia i może to nastąpić w 2017 roku.

 

Poseł Andrzej Kosztowniak mówił o obniżeniu podatku dla przedsiębiorców do 15%.

 

Poseł Dariusz Bąk mówił o ustawie o sprzedaży ziemi rolnej, której zapisy blokują możliwość spekulacji oraz wskazują, że ziemia ma służyć głownie do produkcji żywności.

 

Źródło: własne/Radio Plus