Finał Konkursu w Białobrzegach! Już jutro poznamy zwycięzców.

14 kwietnia, o godz. 12:00, w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, odbędzie się drugi uroczysty finał III edycji konkursu pt.: „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć". Wezmą w nim udział uczniowie z liceów i szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku, organizatorem uroczystości jest wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Z kolei współorganizatorem tegorocznej edycji są: posłowie Dariusz Bąk i Marek Suski, eurodeputowani Zbigniew Kuźmiuk i Zdzisław Krasnodębski, Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło, Burmistrz Białobrzeg Adam Bolek, a także dyrektor szkoły Pani Iwona Śliwa.


W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się aż dwanaście liceów i zespołów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu białobrzeskiego, grójeckiego i przysuskiego. Są to: Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Białobrzegach, Zespoły Szkół nr 1 im. Jana Pawła II oraz Szkół nr 2 im. L. Skowyry z Przysuchy, Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście nad Pilicą, Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego w Warce, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec – Grójec" w Grójcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Nowej Wsi, Niepubliczne Techniku Zakład Doskonalenia Zawodowego z Oddziałem w Nowym Mieście nad Pilicą.
Tak jak i dla specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych, konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach. Podczas pierwszego, uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne na temat wybranej postaci, uczestnika podziemia antykomunistycznego. Z kolei podczas II etapu uczestnicy rozwiążą test sprawdzający wiedzę, składający się z 55 pytań przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. Wyniki poznamy już 14 kwietnia, podczas uroczystości finałowej.


Wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, przewidział dla zwycięzców bardzo atrakcyjne nagrody, w tym, dzięki uprzejmości eurodeputowanych Zbigniewa Kuźmiuka i Zdzisława Krasnodębskiego, trzy miejsca na wyjazd do Brukseli, a także tablety, eBooki, odtwarzacze MP3 i wiele innych.

Redaktorka