Andrzej Duda Prezydentem Polski!!!

NM 2W piątek w nocy, na kilka godzin przed ciszą wyborczą, wtedy jeszcze kandydat, dziś Prezydent elekt, Andrzej Duda po raz drugi odwiedził Nowe Miasto nad Pilicą. W Piekarni Urszuli i Janusza Smoleniów, został przywitany przez gospodarzy chlebem. Następnie udał się do nowomiejskiego szpitala, gdzie na przyszłego Prezydenta czekali pracownicy. Kilka tygodni wcześniej spotkał się z mieszkańcami Nowego Miasta w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum. Sala była wypełniona po brzegi.
Podczas tysięcy spotkań, które Andrzej Duda odbył w całej Polsce, kilkakrotnie w trakcie tej kampanii odwiedził nasz powiat. Podczas konferencji prasowej w grójeckim szpitalu mówił o problemach polskiej służby zdrowia. Wcześnie odbył spotkanie otwarte z mieszkańcami w starostwie powiatowym. W Dylewie, w gospodarstwie Krystyny i Janusza Jakubczaków,NM 1 rozmawiał o bolączkach rolników. 10 lat temu gospodarstwo Państwa Jakubczaków, również w trakcie kampanii wyborczej, odwiedził śp. Lech Kaczyński.
NM 4Andrzej Duda otrzymał w powiecie grójeckim ogromne poparcie, bo aż 62,3% ważnie oddanych głosów. W samym Nowym Mieście, przy wysokiej 60% frekwencji, zdobył ok 70% wszystkich głosów. Podobnie było w całym okręgu radomskim. Andrzej Duda zdobył aż 209 635 głosów (65,63%) i zdeklasował kontrkandydata Bronisława Komorowskiego, który zdobył zaledwie 109 767 głosów (34,37%).
W całej Polsce Andrzej Duda cieszył się bardzo dużym poparciem wśród młodych osób, w wieku 18 – 29 lat (59,9%) oraz wśród studentów (62,3%).
Gratulujemy zwycięstwa!

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                       Redaktorka