Program "Tak Jest” Andrzeja Morozowskiego z udziałem Stanisława Karczewskiego.

Karczewski tak jestSzef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski oraz Sławomir Neumann – Platforma Obywatelska, byli gośćmi Andrzeja Morozowskiego w programie ,,Tak Jest".
Program emitowany 9 października na antenie TVN24 dotyczył m.in. oświadczenia Beaty Szydło, że Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na Ministra Obrony Narodowej w jej przyszłym rządzie.
Stanisław Karczewski odniósł się do tej wypowiedzi; ,,Bardzo dobrze, że pani Beata Szydło to powiedziała, bo przerwała te spekulacje, ataki, Platforma Obywatelska, właściwie całą kampanię opiera na ataku Prawa i Sprawiedliwości".
Zarówno Karczewski, jak i Neumann wyrazili opinię, iż warto jest zorganizować debatę Ewy Kopacz z Beatą Szydło.
Sławomir Neumann przypomniał, iż premier Ewa Kopacz zapraszała do debaty prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Na co Karczewski odpowiedział: ,,My powiedzieliśmy, że nie ma potrzeby, aby doszło do takiej debaty, bo pan prezes Jarosław Kaczyński, nie będzie premierem, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory. Pan prezes Jarosław Kaczyński wskazał wspólnie z nami, kierownictwem partii panią Beatę Szydło. Logiczną rzeczą jest to, aby debata była między obecnie urzędującą panią premier i kandydatką Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska nie słucha i nie rozumie".
Obaj panowie wyrazili nadzieję, iż debata zaplanowana na 18 października pomiędzy premier Ewą Kopacz i kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na to stanowisko, się odbędzie.
Karczewski wyraził swoją opinię, iż Platforma Obywatelska na razie tak naprawdę chce prowadzić debatę o debacie zamiast merytorycznie przedstawić swój program: ,,Gdyby Platforma Obywatelska miała program i przed wyborami w 2011 roku, ten program pokazała to na pewno, by nie wygrała, bo gdyby powiedziała, że podniesie wiek emerytalny to nikt by nie zagłosował na Platformę Obywatelską. (...) I dlatego my chcemy debatować, o tym co zamierzają poszczególne partie zrobić, jeśli przejmą, czy utrzymają władzę."

 

Zapraszamy do obejrzenia całego programu.

 

Obejrzyj.

 

Foto: Print Screen TVN24