Stanisław Karczewski spotkał się z ambasadorem Włoch.

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimgl7172Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się 19 lutego 2016 r. z ambasadorem Republiki Włoskiej Alessandrem De Pedys.

 

Ambasador poinformował marszałka o zainteresowaniu włoskich parlamentarzystów nawiązaniem bezpośrednich kontaktów z komisjami Sejmu i Senatu. Zdaniem ambasadora włoscy parlamentarzyści pragną zastanowić się wraz z polskimi posłami i senatorami nad problemami związanymi z przyszłością Europy oraz bezpieczeństwem jej wschodnich i południowych granic.

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimgl7193

Na prośbę marszałka gość przedstawił założenia przyjętej reformy włoskiego Senatu, która będzie przedmiotem narodowego referendum w październiku br. Alessandro De Pedys poinformował również o wielkim zainteresowaniu włoskiej młodzieży uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Do naszego kraju chce przybyć 83 tys. młodych ludzi z Włoch.

 

Rozmówcy wysoko ocenili współpracę gospodarczą obu krajów m.in. w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i włoskich inwestycji w naszym kraju. W ramach tej współpracy włoscy inwestorzy zapewniają Polakom 100 tys. miejsc pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło/Foto: Senat RP