"1 kwietnia przejdzie do historii".

b451c584-fbe4-476c-ab13-118146b1cf2a1 kwietnia przejdzie do historii jako dzień, w którym rozpoczęliśmy inną politykę. Politykę, w której w centrum jest rodzina - podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS), który w piątek odwiedził na Mazurach samorządy realizujące program Rodzina 500 plus.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS.

Marszałek spotkał się z mazurskimi samorządowcami i obserwował w kilku urzędach jak przebiega przyjmowanie wniosków do programu Rodzina 500 plus. Jak ocenił na konferencji prasowej w Giżycku, pierwszy dzień funkcjonowania tego programu pokazał, że wbrew początkowym obawom samorządy są dobrze przygotowane. Marszałek jest przekonany, iż program będzie realizowany sprawnie, z korzyścią dla polskich rodzin.

 

Duże zainteresowanie 500 plus. "Ponad 20 tysięcy wniosków w programie"

Ponad 20 tys. wniosków o świadczenie z programu 500 plus złożono już przez inter... zobacz więcej »
Karczewski przyznał, że w niektórych miejscach tworzyły się kolejki, a część mieszkańców przyszła do urzędów jeszcze przed ich otwarciem, czyli przed godz. 7 rano. - To świadczy o tym, że jest bardzo duże oczekiwanie Polaków, że czekają na ten program i to nas bardzo cieszy, bo wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom - powiedział.

Polityk PiS uważa, że uruchomienie programu rozwiąże wiele problemów, wpłynie na rozwój gospodarczy i z dnia na dzień poprawi stan finansów wielu polskich rodzin. Podkreślił, że inwestowanie w rodzinę jest spełnieniem zapowiedzi wyborczych jego partii. - 1 kwietnia przejdzie do historii jako dzień, w którym rozpoczęliśmy inną politykę. Politykę, w której w centrum jest rodzina - zapewnił.

 

O programie

Program Rodzina 500 plus, który wprowadziła ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, przewiduje, że rodzinom, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko - do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.

 

Świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus będą wypłacać gminy. Wnioski można składać w formie papierowej lub online, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez internetową Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Na złożenie wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie. Po tym okresie będzie ono wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Według szacunków MRPiPS z programu skorzysta 2,7 mln rodzin w całym kraju.

 

 

 

Źródło/Foto: TVN24bis