Konferencja Prasowa Parlamenatrzysów Prawa i Sprawidliwości Ziemi Radomskiej dotycząca pierwszych wniosków programu 500+.

pis 500plus 0416W dniu 4 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa parlamenatrzystów Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Radomskiej dotycząca pierwszych wniosków programu 500+.

 

Już niemal połowa uprawnionych z naszego regionu złożyła wnioski w ramach Programu 500+. - Wiele osób wciąż się o niego pyta. Pyta się także o ewentualne zmiany. W pierwszym etapie ich jednak nie będzie, a my bacznie będziemy się przyglądać realizacji programu - rzpekonuje poseł, Wojciech Skurkiewicz.

 

Poseł Marek Suski podkreśla, że większość zainteresowanych programem Polaków zna go, ale wciąż nie wie, jak z niego skorzystać. - Dlatego ruszyliśmy z akcją informacyjną i na pewno będziemy wciąż promować tę inicjatywę - podkresla.

 

Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan podkreślił, że ogromnym sukesem okazało się uruchomienie składania wniosków przez Internet i współpraca w kampanii z bankami. Zwrócił jednak uwagę na to, że w Radomiu w sytuaji składania wniosków przez Internet pojawiło się dużo błędów, ale zapewnił, że w każdej chwili on i pozostali parlamentarzyści partii rządzącej w kraju służy pomocą. W Radomiu natomiast złożonych zostało nieco ppnad 2 tys. wniosków, a rodzin uprawnionych do odebrania świadczenia jest blisko 20 tys.

 

Na pojawiające się pytania o zmiany w programie, poseł Wojciech Skurkiewicz przekonał, że obecna formuła będzie obowiązywała do września przyszłego roku. - Bacznie się mu przyglądamy i mając na uwadze wsparcie polskich rodzin, które mogą przyczynić się do znacznego rozwoju kraju, po raz pierwszy w pełni ocenimy jego skuteczność i podejmiemy kolejne decyzje z nim związane - podkreślił poseł.

 

Źródło/Foto: RadomNews