Marszałek Seantu RP Stanisław Karczewski gościem w "Sygnałach dnia"

sygnalydniaW poniedziałkowy poranek Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w audycji "Sygnały dnia" w Polskim Radiu Jedynka.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało w sobotę (18.06), że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o wysłaniu kontyngentów wojskowych do Kuwejtu i Iraku. Postanowienie dotyczy użycia dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve od 20 czerwca do 31 grudnia 2016 roku.

- To naturalne i oczywiste, że Polska będzie brała jako koalicjant udział w walce z Państwem Islamskim, tak być powinno - ocenił w "Sygnałach dnia" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zaznaczył, że nie będzie to udział bojowy, a jedynie szkoleniowy i w patrolach. - Podstawowe działania, wynikające z zawartych porozumień - wyjaśnił gość Jedynki.

Jego zdaniem decyzja ta nie podnosi zagrożenia terrorystycznego przed Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Warszawie. Dodał, że dziwi go, że opozycja wysuwa takie argumenty i wskazał, że robią to tylko Platforma Obywatelska i Nowoczesna - pozostałe partie mają zdecydowanie inne zdanie. Stanisław Karczewski uznał, że potwierdza to słowa Grzegorza Schetyny, który zapowiadał opozycję totalną. - Co byśmy nie zrobili, będzie krytykowane i poddawane wielkiemu atakowi - stwierdził polityk PiS.

 

Marszałek Senatu zapewnił, że przed tymi wydarzeniami "wszystko zostało zrobione, co można było zrobić" i "jesteśmy przygotowani bardzo dobrze i starannie". Podkreślił, że bezpieczeństwo to jeden z priorytetów obecnej władzy.


Stanisław Karczewski mówił też o przyszłości UE, zbliżającym się brytyjskim referendum ws. opuszczenia wspólnoty i jednomyślności z Donaldem Tuskiem. Poruszył także temat wizyty prezydenta Chin w Polsce.

 

Posłuchaj

 

Źródło/Foto: Jedynka Polskie Radio