Marszałkowie Sejmu i Senatu spotkali się z prezydentem Chin

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimg 1548W Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich marszałek Sejmu Marek Kuchciński i marszałek Senatu Stanisław Karczewski 20 czerwca 2016 r. przyjęli przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

Rozmowy dotyczyły pogłębienia współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Chinami, szczególnie poprzez otwarcie rynku chińskiego na polskie produkty oraz rozwoju handlu i inwestycji infrastrukturalnych. Politycy poruszyli ponadto kwestie rozwoju współpracy kulturalnej i naukowej oraz kontaktów turystycznych, co jest ważne w kontekście coraz bardziej praktycznego wymiaru współpracy polsko-chińskiej.

 

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przeglądu pododdziału reprezentacyjnego straży marszałkowskiej.l1eUwmOfZlOY5YVUlAimg 1746

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping przybył do Polski na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Jest to jego pierwsza podróż do Polski jako prezydenta Chin, jest to także pierwsza od 12 lat państwowa wizyta przewodniczącego Chin w Polsce.

 

 

 

 

 

 

Źródło/Foto: Senat RP