Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w audycji Radia Plus Radom

karczMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był gościem audycji "Wokół Senatu" w Radiu Plus Radom. Rozmowa dotyczyła obchodów 40. rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu.

Gość programu ocenił, że planowany na sobotę happening członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji jest działaniem opozycji, które „w tym dniu nie powinno mieć miejsca" oraz że jest ono „prowokacją". 25 czerwca o 13.00 rozpoczną się centralne uroczystości rocznicy radomskiego protestu robotniczego. Wcześniej, głównymi ulicami Radomia mają przejść członkowie KOD.

 

- Czterdziesta rocznica Radomskiego Czerwca '76 nie powinna być wykorzystywana do bieżącej walki politycznej – powiedział Stanisław Karczewski. - Jeśli ktoś demonstruje swoje niezadowolenie, to może to robić, ale nie w tym dniu i nie w tym czasie. Jeśli ktoś chce upamiętnić wydarzenia historyczne, powinien wspólnie pomodlić się oraz podziękować ludziom, którzy w nich uczestniczyli – powiedział marszałek.

 

Gość Radia Plus Radom ocenił także, że „demokracja w Polsce ma się dobrze" o czym ma świadczyć zgoda na przemarsz KOD w Radomiu. - Apelujemy jednak o powstrzymanie się tego dnia od tej manifestacji – doprecyzował Stanisław Karczewski.

 

Radomski przemarsz KOD w sobotę organizują m.in. środowiska polityczne związane z dawną Unią Wolności oraz część radnych Platformy Obywatelskiej.

 

Posłuchaj

 

Źródło: Radio Plus Radom