Światowe Dni Młodzieży: Marszałek Senatu RP uczestniczył w ceremonii powitania Papieża Franciszka

CoYOltcXgAEtgtQ27 lipca br., drugiego dnia Światowych Dni Młodzieży do Polski przyleciał papież Franciszek. Na lotnisku w Balicach papieża przywitała Para Prezydencka. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski wraz z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i delegacją rządową również uczestniczyli w ceremonii powitania.

 

 

 

Następnie na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu odbyło się spotkanie papieża Franciszka z władzami państwowymi: prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło, prezydiami Sejmu i Senatu. W oficjalnym powitaniu Ojca Świętego wzięli udział senatorowie, posłowie, ministrowie i korpus dyplomatyczny.

 

"Trzeba zidentyfikować przyczyny emigracji z Polski, ułatwiając powrót osobom, które chcą wrócić. Jednocześnie potrzebna l1eUwmOfZlOY5YVUlAdwnld2111698303jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu, solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary" - powiedział papież w środę na Wawelu. Przekonywał, że zjawiska migracyjne "wymagają mądrości i miłosierdzia, aby przezwyciężyć lęki i zrealizować największe dobro".

 

Według papieża, równocześnie należy zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym - w celu znalezienia rozwiązania konfliktów i wojen, które zmuszają wielu ludzi do opuszczenia swoich domów i ojczyzny. "Chodzi zatem o uczynienie tego, co w naszej mocy, aby ulżyć ich cierpieniom, niestrudzenie, inteligentnie i stale działać na rzecz sprawiedliwości i pokoju, świadcząc konkretnymi faktami o wartościach humanistycznych i chrześcijańskich" - podkreślił Franciszek.

 

Zwracając się na Wawelu do papieża, który przybył do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, prezydent Duda podkreślił, że to wielkie wydarzenie radości, wydarzenie serca i ducha.

 

13654161 1118437258231416 3483623184026132576 n"Jest to dla mnie zaszczyt i radość, że mogę przywitać Ojca Świętego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu wszystkich moich rodaków, w imieniu gości, naszej młodzieży, która przybyła tutaj na spotkanie z Ojcem Świętym, że mogę przywitać na polskiej ziemi, że mogę przywitać w Krakowie, że mogę przywitać na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, w święcie wielkiej radości, jaką są Światowe Dni Młodzieży" - mówił prezydent Andrzej Duda.

 

 

 

 

dwnld57211694  dwnld120794153dwnld1214279671  dwnld1399317115

 

Źródło: Senat RP, Foto: PAP/KPRP Grzegorz Jakubowski