Stanisław Karczewski na inauguracji Zlotu Skautów Europy Środkowej

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimg 8716Marszałek Senatu Stanisław Karczewski 4 sierpnia 2016r. uczestniczył we Wrocławiu w otwarciu Zlotu Skautów Europy Środkowej.

 

„Nienaganna postawa, niesienie pomocy, szacunek wobec innych, uczciwość i honor, służba Bogu i Ojczyźnie - wszystkie te zasady są bliskie każdemu harcerzowi oraz składają się na ideał obywatela. Wszystkim Uczestnikom, Hufcom i Drużynom życzę, aby realizowały te wartości i postawy w codziennym działaniu" – powiedział Marszałek Karczewski.

 

W Zlocie Skautów Europy Środkowej (Central European Jamboree) biorą udział organizacje skautowe z Czech, Polski, l1eUwmOfZlOY5YVUlAimg 8734Słowacji i Węgier - skupione w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego WOSM. Zloty odbywają się co dwa lata, za każdym razem organizatorem jest inny z krajów należących do grupy V4. Polska była organizatorem Zlotu już dwukrotnie – w 2008 w Chorzowie oraz w 1999 w Sanoku.

 

Uczestnicy Zlotu, którego ideą przewodnią jest "sztuka harcerstwa" wezmą udział w warsztatach plastycznych, teatralnych oraz rękodzielniczych, a także grach miejskich oraz w służbie na rzecz lokalnej społeczności.

 

Żródło/Foto: Senat RP