Stanisław Karczewski w RMF FM.

20 grudnia 2019 roku Stanisław Karczewski wicemarszałek Senatu RP był gościem "Porannej rozmowy" w radiu RMF FM.

„Samo założenie i cel tej ustawy jest oczywiste i się z nim absolutnie zgadzam. Jeśli chodzi o szczegóły to widać, że jednak podczas prac w Sejmie dokonano kilku poprawek. Być może w Senacie trzeba będzie jakieś poprawki wprowadzić, ale najważniejszy jest cel - by uporządkować system” – mówił o projekcie nowelizacji ustaw sądowych gość Porannej rozmowy w RMF FM wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. “Nie możemy doprowadzić do chaosu, anarchii, nie możemy wysadzić w powietrze wymiaru sprawiedliwości” – zaznaczył.

Robert Mazurek pytał także swojego gościa, czy ma poczucie, że PiS przegrał w kwestii reformy sądownictwa. Jeśli pan spyta czy mam poczucie porażki, to nie mam. Mam poczucie, że nie wszystko nam się udało, że wiele jeszcze mamy do zrobienia - mówił Karczewski.

Wicemarszałek został zapytany także o obecną izbę wyższą parlamentu, przejętą przez opozycję. Zdaniem Karczewskiego "na razie nie widać", by Senat stawał się "izbą weta".

Ja życzę panu marszałkowi (Grodzkiemu), żeby Senat realizował się w takiej formie, jaką przedstawił w formie swojego orędzia - powiedział. Przyznał, że ma wątpliwości co do jego działalności, "ale są momenty, kiedy spełnia" swoje obowiązki.

Nie znam pani Biejat. Nie chcę jej ani chwalić ani skrzywdzić - powiedział Stanisław Karczewski w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Rober Mazurek zapytał wicemarszałka Senatu, po co PiS oddał Lewicy sejmową komisję ds. rodziny, skoro zamierza odwołać jej przewodniczącą, zanim jeszcze na dobre zaczęła pracę. Zostały określone parytety (dot. podziału komisji sejmowych - red.). Nie znałem poglądów ani planów przewodniczącej - odpowiedział Karczewski.

W internetowej części padło też pytanie o Mariana Banasia. Prowadzący zapytał, czy PiS wycofało się już z prób odwołania szefa NIK. Na pewno byłoby lepiej, gdyby prezes NIK podał się do dymisji, żebyśmy mogli wybrać nowego. Toczy się śledztwo, zobaczymy, jakie będą wyniki - odpowiedział Stanisław Karczewski.

Polityk PiS odpowiedział też na pytanie, czy zagłosowałby za zdelegalizowaniem ferm futrzarskich. Byłbym przeciwny zakazowi hodowli zwierząt na futra. To moje zdanie, być może je zmienię - odpowiedział Karczewski.

Robert Mazurek poprosił też swojego gościa o podsumowanie 2019 r. Ten rok dla mnie jako polityka PiS i Zjednoczonej Prawicy był dobry, bo zdecydowanie wygraliśmy wybory 26 maja. Niestety w Senacie nie udało nam się, jak na razie, uzbierać większości - skomentował wicemarszałek Senatu.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z wicemarszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: RMF24