Stanisław Karczewski w Tv Trwam.

Wieczorem 9 stycznia br wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był gościem programu "Polski Ounkt Widzenia" w TV Trwam.

Zaproszenie Komisji Weneckiej i wyjazd pana marszałka Grodzkiego do Brukseli są ograniczaniem suwerenności. Ta wizyta była zupełnie bez sensu, niepotrzebna, a do tego bardzo szkodliwa dla Polski, naszego interesu – powiedział Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu, w programie „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do przyjazdu Komisji Weneckiej do Polski, która została zaproszona przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

– Senat jest coraz mniej otwarty na senatorów. Warto przypomnieć i powiedzieć, że podczas sześciogodzinnego posiedzenia komisji senatorowie w ogóle nie zabrali głosu. Głos za to zabierali eksperci i goście zaproszeni przez polityków Platformy Obywatelskiej. Ta wizyta była zupełnie bez sensu, niepotrzebna, a do tego była bardzo szkodliwa dla Polski, naszego interesu. To zaproszenie Komisji Weneckiej i wcześniejszy wyjazd pana marszałka do Brukseli połączony z rozmową z wiceszefową Komisji Europejskiej pokazuje, że w Polsce się spieramy i nie mamy jednego zdania – wskazał gość TV Trwam.

Ta wizyta i wyjazd pana marszałka są ograniczaniem suwerenności – dodał polityk.

– My tutaj w Polsce powinniśmy rozwiązywać polskie problemy i sprawy. Ja osobiście w czwartek w Senacie nie byłem, ponieważ odwiedzałem swój okręg wyborczy i słuchałem Polaków. Naszym obowiązkiem jest to, aby przede wszystkim prowadzić dialog z Polakami. Oczywiście rozmawiamy także z naszymi przeciwnikami politycznymi, aby wysłuchiwać i wsłuchiwać się w głos Polaków dotyczący tego, czego oni oczekują – powiedział Stanisław Karczewski.

Wicemarszałek Senatu podkreślił, że wolą większości Polaków jest przeprowadzenie reformy wymiaru sprawiedliwości.

– Taka jest wola Polaków, więc naszym obowiązkiem jest to zrobić, ale uczynić to tutaj w Polsce przez polskich polityków, więc ja bardzo się dziwie, że pan marszałek Grodzki wynosi sprawy polskie poza Polskę. Cóż nam przyniesie rozmowa z Komisją Wenecką, skoro to my powinniśmy tutaj debatować na ten temat, bo jest tutaj proces legislacyjny, który trwa? Naszym obowiązkiem jest rozmawiać w gronie Polek i Polaków – podsumował gość „Polskiego Punktu Widzenia”.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TV Trwam/Radio Maryja