Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski odwiedził szpital powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim

14671179 1172336386166073 7253525891572531044 nHonorowym gościem uroczystości odbywających się 18 października br. w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Nu Med był Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

 

 

 

Patronem onkologii został ustanowiony święty Antoni z Padwy, ten sam, który patronuje już miastu, powiatowi, parafii i ma swoją ulicę w mieście.


Marszałek przyjechał do placówki przed uroczystością. Spotkał się z prezydentem Marcinem Witko, starostą Mirosławem Kuklińskim, ks. Dziekanem Zygmuntem Niteckim, ks. Prałatem Edwardem Wieczorkiem, prof. Wiesławem Nowińskim oraz prezesami NU-MED. Marszałek zwiedził ośrodek i rozmawiał o planowanych zmianach w służbie zdrowia.

Oficjalną uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele pw. św. Antoniego, a pod ośrodkiem NU-MED, poświęcono tabliczkę informującą o patronie szpitala.

 

- Tym samym ośrodek otoczony został opieką świętego, który patronuje miastu i powiatowi, ma główną miejską ulicę 58073813ae3ae osize933x0q70ha2a911swojego imienia i jest patronem parafii w centrum Tomaszowa - mówi Jacek Stępnicki, rzecznik Nu - Med CDiTO w Tomaszowie.

 

Gościem specjalnym spotkania był również wybitny profesor Wiesław Nowiński, który wygłosił wykład o rozwiązaniach naukowych, które umożliwiają lekarzom, przy wykorzystaniu nowych technologii, przygotować się do skomplikowanych operacji mózgu.

 

Kulminacją uroczystości było poświęcenie obrazu z wizerunkiem św. Antoniego. Obraz św. Antoniego, który pojawił się w NU-MED, to kopia oryginału, którego autorem jest artysta malarz Andrzej Gosik. Kopię obrazu wykonała artystka malarka, absolwentka łódzkiej ASP Roma Przyimka.

 

- Decyzja o tym, by obraz w szpitalu, poprzez kopię, nawiązywał do tego w Kościele, także wpisała się w podkreślenie związku ośrodka onkologicznego z ziemią tomaszowską - dodaje Jacek Stępnicki.

 

Źródło/Foto: www.opoczno.naszemiasto.pl