Prezydent Senegalu Macky Sall spotkał się z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim

l1eUwmOfZlOY5YVUlAsenegal1Prezydent Macky Sall złożył 27 października 2016 r. wizytę w Senacie. Prezydenta przyjął marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Politycy rozmawiali o rozszerzeniu współpracy między obu krajami.

 

"Przykładamy do wizyty pana prezydenta dużą wagę. Zależy nam na poszerzeniu dotychczasowej współpracy Polski z Senegalem" - powiedział marszałek Karczewski.

 

"Z wielkim wzruszeniem składam wizytę w polskim parlamencie bo sam byłem przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego mojego kraju. Dziękuję za zaproszenie" - zwrócił się do marszałka Karczewskiego prezydent Macky Sall.

 

Prezydent poinformował marszałka o przebiegu dotychczasowych rozmów z przedstawicielami polskich władz. "Odbyliśmyl1eUwmOfZlOY5YVUlAsenegal2 dziś wiele ważnych rozmów. Spotkałem się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premier Beatą Szydło. Przyjeżdżamy z wielką wolą poszerzenia współpracy z Polską. Omówiliśmy dziedziny, w których możemy razem działać m.in w przemyśle stoczniowym, mechanizacji rolnictwa i przetwórstwie spożywczym. Na szczeblu dyplomatycznym zapewniłem o naszym poparciu dla Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - powiedział prezydent Senegalu. Dodał, że będzie wyjeżdżał z Polski z olbrzymimi nadziejami na rozwój stosunków polsko-senegalskich.

 

Marszałek Karczewski podziękował za poparcie naszego kraju na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. "Wsparcie naszej kandydatury przez państwo z kontynentu afrykańskiego jest bardzo ważne" - powiedział marszałek.

Dziękując za spotkanie prezydent Senegalu wyraził nadzieję, że marszałek Senatu wejdzie w skład oficjalnej polskiej delegacji, która odwiedzi Senegal.

 

"Myślę, że spotkanie i rozmowa, którą odbyliśmy przyczyni się do budowy atmosfery sprzyjającej rozszerzeniu i wzmocnieniu współpracy między obu krajami" - powiedział marszałek Karczewski.

 

Źródło/Foto: Senat RP