Uroczystość XXV-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Radomiu.

Pielęgniareki 1W dniu 3 listopada br. odbyły się uroczystości z okazji XXV-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Radomiu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez Biskupa Piotra Turzyńskiego, który podczas mszy poświęcił Sztandar Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu.

 


Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, gdzie odbyły się główne uroczystości. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Biskup Piotr Turzyński, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych pani Zofia Małas oraz wiceprezesi Mariola Łodzińska i Sebastian Irzykowski, a także wielu znamienitych gości związanych ze środowiskiem pielęgniarek i położnych.Pielęgniarki 3


Podczas uroczystości Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Radomiu pani Małgorzata Sokulska wraz z Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Zofią Małas wręczyły Srebrne i Brązowe medale „Zasłużony dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych.

Przewodnicząca Małgorzata Sokulska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim koleżankom i kolegom za dotychczasową współpracę i wyraziła głęboką nadzieję na dalsze działania na rzecz pielęgniarek i położnych.


W trakcie uroczystości lektor przedstawił historię Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Radomiu w latach 1991-2016, która wzbudziła wielkie emocje wśród gości.


Pielęgniareki 2Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego reprezentowała Paulina Markiewicz, która z rąk pani Przewodniczącej Małgorzaty Sokulskiej odebrała Jubileuszowy Medal z okazji XXV-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pielęgniarki 4