"Gość Radia Zet" z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego

zetMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w piątkowy poranek 4 listopada br. był gościem audycji w Radiu Zet.

 

 


Na początku programu Stanisław Karczewski zaprzeczył pogłoskom, że w obozie rządzącym źle się dzieje. Przyznał, że są pewne problemy z przekazem informacji, jednakże nie ma to wpływu na jakość rządów prowadzonych przez partię Prawo i Sprawiedliwość. Rządzący bardzo ciężko pracują, wykonują swoje zadania jak najlepiej, realizują skutecznie obietnice wyborcze.


Marszałek poinformował również o przygotowywanym programem „Za życiem", kierowanym do rodzin, które wychowują niepełnosprawne dzieci. Główne założenie planu to wsparcie kobiet, które zdecydują się na urodzenie dziecka z różnymi stopniami niepełnosprawności. Powiedział także, że niezbędna jest edukacja społeczeństwa na temat aborcji, chorób, badań prenatalnych. Niezwykle ważne jest, aby dzieci z zespołem Downa również miały prawo do życia. Propozycja jednorazowego dodatku finansowego to będzie pierwsze z działań, które proponuje rząd w ramach kompleksowego wsparcia rodzin.


Redaktor prowadzący powrócił następnie do sprawy decyzji wicemarszałka Bogdana Borusewicza dotyczącej zarządzenia długiej przerwy w obradach Senatu RP. Marszałek Karczewski podtrzymał swoją opinię, że zareagował na tą decyzję prawidłowo – odsunięciem wicemarszałka od prowadzenia posiedzeń. Postanowienie pana Borusewicza nie było, choć powinno być, konsultowane ani z konwentem seniorów, ani z prezydium senatu.


W drugiej części audycji Marszałek Stanisław Karczewski odpowiadał na pytania słuchaczy. Pierwsze pytanie to prośba o skomentowanie wotum nieufności wobec Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Marszałek podkreślił jak bardzo reforma szkolnictwa jest niezbędna ze względu na to, że gimnazja się nie sprawdziły. Poprzez reformy nastąpi słuszne wzmocnienie szkół średnich. Przypomniał, że likwidacja gimnazjów była jedną z obietnic wyborczych, a rząd pani premier Beaty Szydło konsekwentnie realizuje swoje obietnice. Wszelkie reformy będą oczywiście wprowadzane stopniowo i z wielką rozwagą.


Padło również pytanie o to kiedy zostanie wprowadzony pakiet demokratyczny. Marszałek wyraził ubolewanie nad faktem, że przez totalną opozycję i jej obstrukcję polityczną wprowadzenie w tym momencie pakietu nie jest łatwe. Jednakże zostanie on wprowadzony w życie na pewno.


Zapraszamy do wysłuchania całości programu „Gość Radia Zet" z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

 

Kliknij, aby posłuchać

 

Źródło/foto: Radio ZET