Życzenia Marszałka Senatu z okazji Święta Niepodległości

l1eUwmOfZlOY5YVUlAzyczenia11listopadMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski złożył życzenia Polakom mieszkającym w kraju i za granicą.

 

Drodzy rodacy w kraju i za granicą!

 

11 listopada 1918 roku mieszkańcy naszej Ojczyzny po 123 latach zaborów z radością i nadzieją przyjmowali informacje o odzyskaniu przez Polskę upragnionej niepodległości. Nie wszyscy doczekali tej chwili, a wielu z naszych przodków za wolność naszego kraju oddało to co jest najcenniejsze: krew i życie.

 

Dzisiaj, 98 lat później, wspominamy wszystkich Bohaterów, także tych bezimiennych, dziękując im za to, że możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Rzeczypospolitej. Pamiętajmy jednak, że - jak uczy nas historia - niepodległość nikomu nie jest dana raz na zawsze – ciągle trzeba o nią dbać i zabiegać. To jest nasze wielkie patriotyczne zobowiązanie!

 

Z okazji Święta Niepodległości chcę wszystkim Polakom mieszkającym w kraju jak i poza granicami, życzyć radosnego przeżywania tego dnia, z pełna świadomością wielkiej wartości jaką jest Wolna Polska. Niech dobro niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej będzie dla naszej wspólnoty narodowej najświętszą wartością, której już nigdy nie damy sobie odebrać!

 

 

Źródło/Foto/Video: Senat RP