Marszałek Stanisław Karczewski gościem w "Sygnałach Dnia"

jedynkaMija pierwszy rok pracy rządu premier Beaty Szydło. "Rodzina 500 Plus", "Mieszkanie Plus", "Za życiem", bezpłatne leki dla seniorów - to programy, na których w pierwszych 12 miesiącach skupił się gabinet szefowej rządu. O planach na kolejny rok mówił na antenie Jedynki marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

- Moja ocena rządu jest bardzo dobra, bo jednak zrobił przez ten rok bardzo dużo. Rząd pracuje bardzo intensywnie i efekty są widoczne. Nie wszystko się udało, ale te główne obietnice, o których mówiła pani premier zostały zrealizowane. Przed nami kolejny rok i dwie duże reformy: oświaty oraz służby zdrowia – powiedział polityk Prawa i sprawiedliwości.

 

Zapytany o reformę służby zdrowia marszałek Senatu stwierdził, że "przede wszystkim zapowiadaliśmy likwidację NFZ i z tego co wiem dalej jest taki plan i jest taki projekt". - To będzie bardzo duża zmiana, którą minister Radziwiłł już zapowiedział. Projekt jest na ukończeniu i do końca roku będzie przedstawiony. Na początku roku uchwalimy natomiast budżet i pewnie po tym fakcie zajmiemy się wspominanymi reformami. Są one bardzo ważne i bardzo potrzebne – dodał Stanisław Karczewski.

 

Marszałek Senatu mówił również w audycji o zmianach w podatkach i sposobach na rozwiązanie problemu tzw. frankowiczów.

 

 

Źródło/Foto/Video: Polskie Radio Jedynka