Marszałek Senatu spotkał się z ambasador Szwecji

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimgl8559xMarszałek Senatu Stanisław Karczewski 16 listopada 2016 r. przyjął ambasador Królestwa Szwecji Ingę Eriksson Fogh. Rozmawiano o zbliżającej się wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Szwecji oraz o Polsko-Szwedzkim Forum Parlamentarnym, które ma odbyć się w Przemyślu.

 

Marszałek poinformował ambasador o planie zorganizowania 2 maja 2017 roku Światowego Dnia Polonii w Sztokholmie.

Mówiono o zainteresowaniu szwedzkiej młodzieży studiami medycznymi w Polsce i o tym, że szwedzki rynek pracy jest nadal bardzo atrakcyjny dla polskich lekarzy. Na prośbę gościa marszałek ocenił pierwszy rok rządów premier Beaty Szydło, wskazując, że nastąpiło przesunięcie uwagi rządu na sfery i obszary wcześniej niedoinwestowane. Marszałek położył akcent na wypełnienie obietnic poczynionych w trakcie kampanii wyborczej, a także uchwalenie ustawy o darmowych lekach dla osób powyżej 75 roku życia. Stanisław Karczewski podkreślił, że wprowadzenie programu 500+ zbiegło się z najniższym od 26 lat poziomem bezrobocia. Marszałek wskazał, że celem programu jest wzmocnienie rodziny i zachęta do zakładania rodziny.

 

Ambasador Szwecji podzieliła się z marszałkiem wrażeniami z wizyty w fabryce elektrycznych autobusów Volvo we Wrocławiu i wyraziła nadzieję, że zyskają one nabywców nie tylko na rynkach zagranicznych, ale również w Polsce.

 

Źródło/Foto: Senat RP