Stanisław Karczewski gościem w "Salonie Politycznym" Trójki

trojka- Mam poczucie spełnionego obowiązku i dobrze przepracowanego dnia - mówił w Trójce marszałek Senatu Stanisław Karczewski, podsumowując głosowanie w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku, które odbyło się 28 listopada 2016 roku.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek Senat zmienił przepisy dotyczące kwoty wolnej od podatku. Zgodnie z przyjętą przez izbę poprawką senatora PiS Grzegorza Biereckiego, kwota wolna od podatku dla osób zarabiających do 11 tysięcy złotych rocznie wzrośnie w 2017 roku z 3091 do 6600 złotych. Nie zmieni się dla osób zarabiających od 11 tysięcy do 85 528 złotych. Będzie stopniowo maleć, aż do zera dla podatników zarabiających od 85 528 do 127 tysięcy złotych.

- Taka poprawka została zgłoszona i taką przegłosowaliśmy. Mówiliśmy w kampanii, że kwotę podwyższymy i to właśnie robimy. Wszystko wskazuje na to, że dziś poprawkę tę przyjmie Sejm, a potem podpisze ją prezydent. Osobiście mam poczucie spełnionego obowiązku i dobrze przepracowanego dnia - mówił Karczewski.

Marszałek Senatu dodał, że ęzmiana ta skierowana jest do osób, które zarabiają mniej lub zarabiają średnio". - To jest krok w dobrą stronę. Trzeba wspierać tych, którzy nie dopominają się o swoje prawa. Ta grupa to odczuje i ja się z tego cieszę - dodał Stanisław Karczewski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono także kwestii zmian w funkcjonowaniu organizacji pozarządowych oraz ostatnich wypowiedzi Piotra Glińskiego.

 

 

Źródło/Foto/Video: Polskie Radio Trójka