Stanisław Karczewski gościem Hanny Lis w programie "Po przecinku".

Karczewski Po przecinku 2Stanisław Karczewski był gościem Hanny Lis w programie ,,Po przecinku" w TVP INFO.

 

Rozmowa dotyczyła wielu tematów m.in. planowanej debaty pomiędzy obecną premier Ewą Kopacz, a kandydatką PiS na to stanowisko Beatą Szydło. Karczewski zapewnił, iż ,,jesteśmy gotowi do takiej debaty".
Odniósł się również do projektu prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącego obniżenia wieku emerytalnego, zapewniając iż Prawo i Sprawiedliwość będzie go popierać. Na pytanie Hanny Lis, czy wtedy emerytury nie będą niższe, Karczewski odpowiedział: ,, Część ekonomistów obliczyła, że jeżeli będzie rozwój gospodarczy, jeżeli zwiększymy płace w Polsce, to emerytury wcale nie będą niższe, możemy to zrobić. Jesteśmy na takiej ścieżce średniego rozwoju. (...)Zrobimy wszystko, żeby te emerytury były wysokie, żeby były wyższe niż są w tej chwili".

Stanisław Karczewski odniósł się również do sytuacji w polskim górnictwie. Zapewnił, że w Polsce możemy spowodować, aby po doinwestowaniu kopalni, wydobywanie węgla stało się opłacalne. Nowe technologie obniżą koszty wydobycia, a dzięki temu cena naszego węgla stanie się konkurencyjna w stosunku do tego surowca sprowadzanego obecnie z Rosji, czy Australii.

 

Zachęcamy do obejrzenia całego programu.

 

Obejrzyj.

 

Foto: print screen TVP INFO