Beata Szydło zapewnia, że senat nie zmarnuje środków dla Polonii

  • lpol9Premier Beata Szydło zapewniła w Londynie, że Senat ma ambitne plany, jeśli chodzi o wspieranie środowisk polonijnych.
  • Jej zdaniem dysponowanie środkami na Polonię przez Senat, a nie przez MSZ, to korzystniejszy sposób ich wykorzystania.

 

- Proponujemy powrót do finansowania Polonii tak, jak to było w latach poprzednich (przez Senat-red.) - powiedziała Szydło w środę (4 lutego) wieczorem w Londynie podczas wywiadu z polskojęzycznymi mediami w Wielkiej Brytanii. Jak zaznaczyła, ze środowisk polonijnych płyną głosy, że dysponowanie tymi pieniędzmi przez Senat to korzystniejsze rozwiązanie.

 

- W tej chwili do tegorocznego budżetu jest zgłoszona taka propozycja, aby te pieniądze były w Senacie, wiem, że Senat ma bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o wspieranie środowisk polonijnych - podkreśliła szefowa polskiego rządu.

 

Jak dodała, marszałek Senatu Stanisław Karczewski stawia sobie za punkt honoru, by polityka wspierania organizacji polonijnych była bardzo aktywna, bardzo dobrze prowadzona.

W ubiegłym tygodniu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w czasie debaty na temat zadań polityki zagranicznej tłumaczył, że budżet dla Polonii trafił ponownie do senatu, bo wcześniej został mu odebrany.

 

- Takie są tradycje w Polsce - wcześniej pewną częścią środków dysponował Senat - podkreślił.

 

 

Źródło: PAP

Foto: KPRM