Sejm przyjął ustawę wprowadzającą Program Rodzina 500+

24329094284 244ffc6cfb oWczoraj w Sejmie został przyjęty flagowy projekt Prawa i Sprawiedliwości - program Rodzina 500+. Dziś prace nad ustawą rozpocznie Senat RP.

Premier Beata Szydło, podkreśliła wagę, jaką ma dla państwa polityka prorodzinna.

 

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin. To jest dzień, w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych wszystkich państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu każdego narodu - powiedziała.

 

Szefowa Rządu podziękowała wszystkim, którzy pracowali nad programem.

 

- Program Rodzina 500+ to głosy matek i ojców, które słyszeliśmy w kampanii wyborczej. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli ogromną pracę w ten projekt. Dziękuję rodzinom, które zainspirowały nas do jego stworzenia. To święto polskiej rodziny - zauważyła.

 

Beata Szydło mówiła o wyjątkowym charakterze programu Rodzina 500+.

- Takiego programu jeszcze nie było w Polsce, bo my nie chcemy ciągle trwać w marazmie, który przez osiem lat był utrzymywany. Chcemy ambitnych programów wyborczych - stwierdziła.

 

Premier podkreśliła, jak ważne dla rządu są polskie rodziny.

- W budżecie nie zabraknie pieniędzy dla polskich rodzin. My, w przeciwieństwie do naszych poprzedników, jako priorytet stawiamy rodziny i to będzie ten cel, który będziemy realizowali przez kolejne lata - podsumowała Prezes Rady Ministrów.

 

Głosowanie w Sejmie poprzedziła trzygodzinna dyskusja. Do wątpliwości odniosła się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

- Program Rodzina 500+ jest adresowany do 2,7 mln rodzin. Liczymy, że będzie on impulsem do przełamania kryzysu demograficznego. (...) Jest to realna pomoc. Jeżeli rodzina dostawała wcześniej dodatkowe świadczenia, nie straci ich po uzyskaniu środków z programu. (...) W wyjątkowych sytuacjach możliwa będzie zamiana świadczenia na pomoc rzeczową lub usługi - mówiła.

 

Szefowa MRPiPS zwróciła się również do posłów opozycji.

- Różnica polityczna między nami jest taka, że państwo udawaliście, że nie ma biedy. My jej przeciwdziałamy i chcemy ją zwalczyć - powiedziała Minister.

 

program 500 plus w liczbach final

 

Źródło: pis.org.pl