Marszałek Senatu Stanisław Karczewski gościem programu "Sygnały Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia

jedynkaMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w poniedziałkowy poranek w Programie 1 Polskiego Radia.

 

Jesteśmy w pułapce średniego wzrostu. Polskie społeczeństwo stać, byśmy rozwijali się szybciej. Plan Morawieckiego będzie szybko wprowadzany i przekonany jestem, że przyniesie dobre efekty - mówił w "Sygnałach dnia".

 


Agencja Moody's, po ocenie ratingu Polski, wskazuje na ryzyko trwałego wzrostu deficytu sektora finansów publicznych i zagrożenie dla stabilności sektora bankowego, które stwarza prezydencki plan przewalutowania systemów frankowych.

 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) powiedział, że za miesiąc-dwa nie będzie obniżany wiek emerytalny, ale za to będzie obowiązywać ustawa o VAT, co przyniesie wpływy do budżetu. Stwierdził, że rząd jest bardzo przewidywalny, bo realizuje swój program. Dodał też, że zgodnie z zapowiedziami będzie podnoszona kwota wolna od podatku, ale wolniej, skokowo, by po 4 latach dojść do kwoty, którą obiecywał PiS – 8 tys. zł.

Gość Jedynki zapewniał, że jest optymistą, jeśli chodzi o wpływy do budżetu. Zaznaczył, że prace nad ustawą o VAT są w końcowej fazie i jest przekonany, że wpływy z tego podatku będą wyższe niż do tej pory. Przypomniał, że wkrótce zacznie być realizowany plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego - ocenił, że rozpoczęcie jego wprowadzania to kwestia tygodni, najwyżej miesięcy.

 

Stanisław Karczewski mówił również, iż nic nie wiadomo mu o tym, by wicepremier Mateusz Morawiecki zastąpił premier Beatę Szydło.

 

W audycji była mowa również m.in. o tym, czy rząd poprze kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję jako przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

Posłuchaj 

 

Źródło/Foto: www.polskieradio.pl