Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w programie #dziejesienazywo

dziejesie16 maja br. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski wziął udział w audycji #dziejesienazywo przygotowywanej dla portalu Wirtualna Polska.

 

Rozmowa z prowadzącym Jackiem Żakowskim dotyczyła głównie audytu, który został przeprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w ministerstwach i dotyczył okresu kiedy władzę w resortach sprawowała koalicja PO – PSL.

 


„Audyt był naszym obowiązkiem, aby pokazać to co działo się w Polsce przez ostatnie 8 lat. Zapowiadalismy ten audyt, mówiliśmy o nim w trkacie kampanii wyborczych" mówił Marszałek Senatu RP. Podkreślił, że wszyscy ministrowie prezentujący w Sejmie RP swoje wypowiedzi byłi do nich bardzo dobrze przygotowani. Powiedział także, że „gdyby wszyscy podchodzili do tego co robią poważnie to KOD wyszedłby na ulicę i protestował przeciwko tej polityce, która była prowadzona przez Platformę Obywatelską"


Zaznaczył również, że „Polska ma się dobrze głównie dlatego, że Polacy dobrze i ofiarnie pracują."

 

Następnie rozmowa została skierowana na temat stanu realizacji obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek Senatu wielokrotnie podkreślił, że wszeklie zapowiedzi są konsekwentnie wprowadzane w życie. Na przykład wspomniał o propozycji podniesienia kwoty wolnej od podatku skokowo – co 4 lata o 1250 zł.


W dalszej części Marszałek został zapytany o spotkanie w sprawie rozwiązania kwestii sporu toczącego się wokół Trybunału Konstytucyjnego zaproponowane na 18 maja przez partie opozycyjne. Stanisław Karczewski przypomniał, że Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński wcześniej zaprosił prezesów wszystkich partii na rozmowy prowadzące do zakończenia sporu. Zaapelował do polityków opozycji aby do tego problemu zaczęli podchodzić poważnie. Miejscem debaty i rozwiązania przedłużającego się konfliktu jest Sejm RP.

 

Obejrzyj

 

Źródło: Wirtualna Polska