Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościem w Radiu ZET

zetStanisław Karczewski był gościem Moniki Olejnik w audycji „Gość Radia ZET", gdzie przekonywał, że PiS chce „rozmawiać i debatować, ale decyzje podejmować tutaj".

– Sejm podejmuje decyzje. Większość podejmuje decyzje – mówił Karczewski, komentując informacje o negatywnej opinii Komisji Europejskiej na temat przestrzegania praworządności w Polsce.

- Unia Europejska nie jest naszym wrogiem, ale czasami decyzje Brukseli nie są dobre i wtedy musimy bronić naszej suwerenności – przekonywał Stanisław Karczewski.

 

- Trwają dobre rozmowy. Jesteśmy blisko rozwiązania konfliktu politycznego wokół Trybunału Konstytucyjnego – relacjonował negocjacje polskiego rządu z Komisją Europejską Stanisław Karczewski w Radiu ZET. – Żadnej wojny nie ma. Pani premier wygłosiła wspaniałe przemówienie, które było bardzo potrzebne, bo my musimy bronić swojej suwerenności – mówił marszałek Senatu.

 

„PO, .N i KOD stawiają nam ultimatum: albo publikacja, albo nie ma rozmowy"

 

Marszałek Senatu oskarżył opozycję i Komitet Obrony Demokracji o torpedowanie rozmów. – Pani premier przedstawiła kilka propozycji, wycofując się z wielu spraw. Ale Platforma Obywatelska i KOD stawiają nam takie ultimatum: albo publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego i zaprzysiężenie trzech sędziów, albo nie ma rozmowy. To nie ma rozmowy! Nie powinno się tak sprawiać sprawy, powinno się usiąść i debatować – mówił Karczewski, który ocenił, że to jest dla nich „paliwo do walki politycznej".

 

posłuchaj

 

Źródło/Foto: Radio ZET