Finaliści konkursu "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć" z wizytą w Brukseli

grupaFinaliści IV edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć" zorganizowanego przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka w dniach 20 maja – 24 maja 2016 r. odwiedzili Brukselę oraz Parlament Europejski.

 


Zwycięzcy tegorocznego konkursu to Malwina Binkiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Mieście, Sebastian Rogin ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jurkach, Damian Piwowarski z Zespołusala pe Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, Monika Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach oraz Julita Leśniak z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Laureaci w eliminacjach wykonali wspaniałe prezentacje – biografie żołnierzy wyklętych oraz wykazali się ponadprzeciętną wiedzą rozwiązując wyjątkowo trudny test wiedzy o II wojnie światowej.

 


Podczas kilkudniowej wycieczki wspólnie zwiedzili Brugię – jedno z najpiękniejszych belgijskich miast, zwane perłą dla wielbicieli zabytków europejskiego Średniowiecza i Renesansu, oraz Brukselę stolicę Belgii a także Unii Europejskiej.


Będąc w Parlamencie Europejskim wzięli udział w spotkaniu z europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem: "Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękuję za spotkanie, ciekawe pytania i spostrzeżenia, gratuluję zwycięskich prac i życzę sukcesów."

 

Źródło/ Foto: Facebook Zbigniew Kuźmiuk

 

zwiedz II

zwiedz

kuźm

kuźm II