Marszałek Senatu spotkał się z nuncjuszem apostolskim

l1eUwmOfZlOY5YVUlAbb2i94909 czerwca 2016 r. nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore złożył wizytę w Senacie w związku ze zbliżającym się zakończeniem misji dyplomatycznej w naszym kraju. Arcybiskupa przyjął marszałek Stanisław Karczewski.

 

 

Rozmowy dotyczyły planowanej wizyty Ojca Św. Franciszka w Polsce. Do tego czasu arcybiskup Migliore pozostanie w Warszawie. Później obejmie Nuncjaturę Apostolską w Moskwie. Stolica Apostolska pracuje nad przygotowaniem spotkania Ojca Św. z Patriarchą Moskiewskim.

 

Wspominano obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu. Nuncjusz dziękował marszałkowi za jego spotkanie z legatem papieskim ks. kardynałem Pietro Parolino. Marszałek podkreślił, że uroczystości były szczególne – dotąd Zgromadzenie Narodowe jeszcze nigdy nie obradowało poza Warszawą. Celem tych uroczystości było pokazanie wspólnego działania władz państwowych, narodu i Kościoła w Polsce. Zupełnie inaczej niż było podczas obchodów milenijnych. Nuncjusz przyznał, że tegoroczne obchody były niezwykłym symbolem jedności polskiego narodu.

Marszałek Karczewski podziękował księdzu arcybiskupowi za misję w Polsce i życzył pomyślności i sukcesów w pracy w Rosji.

 

Żródło/Foto: Senat RP