Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościem w "Salonie Politycznym Trójki"

trojka18 lipca br.  Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w audycji "Salon Polityczny Trójki".

Marszałek Senatu mówił, że Światowe Dni Młodzieży to nie tylko święto młodych ludzi, którzy odwiedzą Polskę, i święto polskiego Kościoła, ale jest to również okazja do pokazania naszego kraju z jak najlepszej strony. - Jestem przekonany, że polski rząd bardzo dobrze przygotowywał się do Światowych Dni Młodzieży– mówił gość Trójki podkreślając, że organizacja tego wydarzenia była dla rządu priorytetem.


Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26 - 31 lipca w Krakowie. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi m.in. Częstochowę i Oświęcim. ŚDM poprzedzą organizowane w całym kraju tzw. dni w diecezjach, które potrwają od 20 do 25 lipca.

 

W "Salonie politycznym Trójki" była również mowa m.in. o decyzji Komisji Weneckiej w sprawie niemonitorowania procesu legislacyjnego ustawy o TK, sytuacji w Turcji i zamachu w Nicei. Gość Trójki podkreślał, że świat powinien wyrazić sprzeciw wobec łamania demokracji w Turcji. Ocenił też, że Polska jest w dalszym ciągu bezpieczna, dzięki decyzjom, które zapadły na szczycie NATO. Jakie znaczenie będzie miało to, co się dzieje w Turcji – będzie zależało od rozwoju sytuacji w tym kraju – mówił gość Trójki.

 

Obejrzyj

 

Źródło/Foto: Polskie Radio