Nowy Dzień z Polsat News z udziałem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego

polsatnewsMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski gościł w poniedziałkowy poranek w programie Nowy Dzień w telewizji Polsat News.


- Prezydent Turcji po próbie puczu jest słabszym partnerem dla Unii Europejskiej, ale musimy z nim rozmawiać. Powinien się jednak określić w swojej postawie czy sprzyja Rosji Władimira Putina, czy sprzyja NATO. W tej chwili to jest takie bardzo dziwne, budzi bardzo duże podejrzenia i duże znaki zapytania - powiedział Marszałek. Karczewski przyznał, że "przekonują go niektóre komentarze, że być może próba zamachu stanu w Turcji to była prowokacja". Podobnego zdania jest m.in. generał Stanisław Koziej, który podkreślił, że próba puczu mogła mieć na celu czystkę w armii.

 

Marszałek Senatu odniósł się także do niedzielnej wypowiedzi Adriana Zandberga na antenie Polsat News. Jeden z liderów Partii Razem skomentował słowa ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, który powiedział po zamachu w Nicei, że to "poprawność polityczna i multi-kulti przynoszą tragiczne rezultaty". Zandberg stwierdził, że „minister Błaszczak wykazuje się skrajną niekompetencją i niezrozumieniem złożonych problemów współczesnej Europy". - Znacznie przerysowana i bardzo niesprawiedliwa ocena – powiedział Karczewski. - To jest osoba związana z lewicą, ma takie poglądy, jakie ma. Ja się z nimi nie zgadzam i uważam, że minister Błaszczak miał racje mówiąc to, o czym powiedział - dodał. Jak podkreślił, "naszym głównym celem, zapewnienie bezpieczeństwa Polaków, zapewnienie bezpieczeństwa w Polsce".

 

Komentując liczne artykuły w prasie o szykującej się rekonstrukcji rządu, Karczewski powiedział: "mamy sezon ogórkowy, wakacyjny i trzeba znaleźć jakiś temat". - To są spekulacje dziennikarskie, zdarzają się - podkreślił. - Myślę, że jesienią nie będzie rekonstrukcji rządu. Najwyżej jakaś korekta – podkreślił Karczewski. Dodał, że "w rodzinie też mamy różne zdania". - Tu też buduje się dobre decyzje, ostateczne rozwiązania w wyniku dyskusji. W rządzie jest jak w rodzinie. Nie zawsze ministrowie maja takie samo zdanie i to jest piękne – zaznaczył.

 

- Obiecywaliśmy i wprowadzimy, a jeśli z pewnym opóźnieniem, to trudno. Tak się zdarza i to jest naturalne - powiedział o opóźnieniach w pracach nad ustawą obniżającą wiek emerytalny.

 

- Być może czytają mojego Facebooka - powiedział Karczewski o decyzji Komisji Weneckiej, która wstrzymała się z wydaniem opinii na temat nowego projektu ustawy o TK. - Ja napisałem bardzo stanowczo i byłem bardzo zdenerwowany i zirytowany tą informacją, że jeszcze przed ogłoszeniem prawa jest ono komentowane. To była ingerencja w nasz proces legislacyjny, nacisk na senatorów – dodał. Wyraził także przekonanie, że "jeśli opinia Komisji Weneckiej będzie obiektywna, to będzie pozytywna".

 

Obejrzyj

 

Źródło/Foto: Polsat News