43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

IMG 0353Marszałek senatu RP Stanisław Karczewski był obecny na Koncercie Galowym 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Kielcach w dniu 23 lipca 2016 roku.

Podczas Koncertu Laureatów na kieleckiej Kadzielni rozdane zostały brązowe, srebrne i złote Jodły dla uczestników, którzy najlepiej zaprezentowali się podczas festiwalowych przeglądów.

 

W tegorocznej odsłonie harcerskiego festiwalu udział wzięło ponad 800 osób z Armenii, Kanady, Polski, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Przez dwa tygodnie harcerze zapraszali na IMG 0374konkursowe przeglądy, koncerty na Rynku oraz do festiwalowego miasteczka na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Wydarzenie zwieńczyło widowisko w amfiteatrze na Kadzielni, jednej z najpiękniej położonych scen plenerowych w kraju.

 

Podczas Koncertu Galowego Laureatów przyznano ponad 50 Jodeł w 21 różnych kategoriach. Nagrody wręczyli min. Marszałek Senatu RP, świętokrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnego świata kultury oraz władz lokalnych. Stanisław Karczewski na swoim facebookowym profilu napisał: "Uczestnikom Festiwalu raz jeszcze dziękuję za codzienną służbę i wytrwałość na szlaku swych harcerskich wędrówek oraz utrwalanie w artystycznym wymiarze idei harcerskiej na terenie całego kraju i poza jego granicami."

 

Zachęcamy do przejrzenia filmowego skrótu z tego widowiska:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żródło/Foto/Video: Radio eM