Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski spotkał się z ambasadorem Cypru

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimgl9934aMarszałek Senatu Stanisław Karczewski 2 sierpnia 2016 r. przyjął kończącego misję dyplomatyczną w Polsce ambasadora Republiki Cypru Andreasa Zenonosa. Spotkanie było okazją do podsumowania wieloletniej pracy ambasadora oraz ostatnich wydarzeń w Polsce.

 

Ambasador przyznał, że sprawność organizacyjna, jaką Polacy zademonstrowali przy okazji szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, była imponująca. Dodał, że te wydarzenia stanowiły zwieńczenie niezwykle pozytywnych wrażeń, w które obfitował jego czteroipółletni pobyt w Warszawie. Andreas Zenonos podkreślił, że dla utrzymania dwustronnych kontaktów warto byłoby utworzyć Polsko-Cypryjską Grupę Parlamentarną. Ambasador poinformował marszałka o wyjściu Cypru z procedury ograniczania nadmiernego deficytu oraz wspólnych z krajami regionu planach eksploatacji odkrytych koło Cypru złóż ropy i gazu.

 

Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że Polska ma nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemu zjednoczenia wyspy. Wyraził oczekiwanie, że nowa sytuacja, po udaremnionym w Turcji zamachu stanu, nie stanie temu procesowi na drodze.

 

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimgl9949

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło/Foto: Senat RP