Wizyta uczniów z regionu radomskiego w Senacie RP.

2016 03 17 05senat odrzywolMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski przyjął z wizyta w swojej Kancelarii uczniów i nauczycieli z regionu radomskiego.

W dniu 7 marca 2015 r. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski uczestniczył w spotkaniu z uczniami i nauczycielami ze szkoły podstawowej w Belsku Dużym.


Dzieci wzięły udział w obradach staropolskiego senatu, przygotowanych przez Dział Edukacji Obywatelskiej Kancelarii Senatu. Podobne spotkanie obyło się 17 marca 2016 roku z udziałem gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Odrzywole.CroppedImage180180-Belsk1


Podczas spotkania uczniowie pytali o ewentualną likwidację gimnazjów. Odpowiadając, Marszałek Senatu stwierdził, że rząd pracuje nad reformą systemu edukacji. Dodał, że eksperci zwracają uwagę, że wyeliminowanie gimnazjów może przynieść lepsze efekty w rozwoju i kształceniu dzieci i młodzieży.


CroppedImage180180-Belsk4-1Marszałek Senatu mówił także o nadziejach związanych z wprowadzanym programem „500+" i jego roli w ratowaniu sytuacji demograficznej naszego kraju.