Półrocze pracy rządu Premier Beaty Szydło

szydlo- Chcemy podsumować pół roku naszych rządów - powiedzieć, co udało się zrobić i nad czym musimy jeszcze popracować. (...) Obowiązkiem każdej władzy jest rozliczanie się z deklaracji, mówienie uczciwie i jasno o podejmowanych działaniach - powiedziała Premier Beata Szydło podczas posiedzenia Rządu, w czasie którego szefowie resortów podsumowali półrocze pracy swoich ministerstw.

Beata Szydło podkreśliła, że bycie Ministrem to służba, z której rozliczają obywatele.

- Minister znaczy ten, który jest na służbie. Ta służba jest naszym obowiązkiem, musimy pamiętać, dlaczego tutaj jesteśmy, w czyim imieniu sprawujemy swój mandat, czyje interesy reprezentujemy. Musimy pamiętać, że to właśnie suweren, polski naród, polscy obywatele są tymi, którzy mają nas rozliczać z naszej pracy, a my winniśmy im sprawozdanie z tego, co robimy i jakie działania podejmujemy - oświadczyła.

 

Prezes Rady Ministrów zaznaczyła, że działania poprzedniego rządu powinny być zapomniane, ale wcześniej rozliczone.

- Władza powinna kierować się interesem obywateli. (...) Postępowanie, które charakteryzowało poprzednie osiem lat rządów - oparte przede wszystkim na egoizmie, marnotrawstwie pieniędzy publicznych i na pogardzie dla obywateli powinno być jak najszybciej zapomniane, ale wcześniej należy naszych poprzedników rozliczyć - stwierdziła Premier Szydło.

 

Po wystąpieniu Szefowej Rządu każdy z Ministrów kolejno przedstawił podsumowanie pracy w swoich resortach. Zapraszamy na stronę internetową www.pis.org.pl gdzie dostępne są materiały video z prezentacji Ministrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: www.pis.org.pl

Video/Foto: www.premier.gov.pl