Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP gościem w programie „Burza polityczna”

burzapolitMarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w środowe przedpołudnie 6 lipca br. wziął udział w programie „Burza polityczna".


Na początku rozmowy odniósł się do nocnego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości, której członkowie debatowali nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Marszałek powiedział, że nie jest zwolennikiem nocnych prac, jednakże niekiedy sytuacja tego wymaga. Najwyższy czas, aby przeciągający się niepotrzebnie spór wokół TK zakończyć.


Następnym podjętym tematem było powołanie komisji śledczej do sprawy Amber Gold. Marszałek wyraził swoje przekonanie, że komisja będzie rzetelnie dochodziła do ujawnienia prawdy. Podkreślił również, że w tej sprawie wiele osób musi złożyć swoje wyjaśnienia, nie widzi także powodu, dla którego niektórzy politycy mieliby nie być poproszeni o wyjaśnienia.


Stanisław Karczewski został zapytany o to, czy w sprawie SKOKów również powinna zostać powołana komisja. Odpowiedział, że wszelkie kwestie zostały już wyjaśnione.


Marszałek Karczewski powiedział także o uczciwości polityków Prawa i Sprawiedliwości wobec wyborców, o której mówił Prezes Jarosław Kaczyński na V Kongresie partii. "Są zmiany, które idą bardzo dobrze, a są takie dziedziny, w których proces wprowadzania zmian jest dłuższy i na efekty trzeba poczekać." - mówił. Platforma Obywatelska nigdy nie potrafiła uczciwie powiedzieć, że coś w Polsce dzieje się nie tak, oszukiwała obywateli.

 

Obejrzyj

 

Źródło/Foto/Video: Onet